Naozaj zvíťazí beznádej ?

Autor: Daniel Hudec | 10.12.2015 o 13:10 | (upravené 10.12.2015 o 13:51) Karma článku: 6,28 | Prečítané:  367x

Tak sme sa opäť raz ocitli v stave, keď si tzv.pravicový volič vraj nemá z čoho vybrať. Ale je to skutočne tak, alebo nám len niekto podsúva letargiu a frustráciu opakovaním hesiel ako zlepenec,neexistujúca opozícia či diletanti ?

Odhliadnuc od skutočnosti, že tento bezpochyby, čo sa týka programu a etiky v politike, náročnejší  typ voliča, zrejme spokojný nebude nikdy,  nechceným faktom daného stavu ostáva pretrvávajúca teória o delení politickej scény na pravicu a ľavicu. Čiže vylučovacou metódou platí, že ak nie ste ľavica, čiže člen alebo volič Smeru, ste automaticky pravica.

Keď sa niektoré strany pokúšali spojiť ( napr.Nova – SKOK; OĽaNO – Nova; Híd – OKS), odpoveďou bola averzia voči spájaniu sa z ideologických či zištných dôvodov. Keď sa najmä nové alebo menšie  strany zase pokúšajú kandidovať samostatne (SKOK; TIP; Šanca) , na stole je podozrievanie z rozbíjania pravice a tým podpora Smeru.

Všetko by to bolo menej podstatné, keby sa armáda zvaná Smer medzičasom za 4 roky neetablovala vo verejnej a štátnej správe takým spôsobom, že dnes bez pečiatky nominanta alebo člena štátostrany nielen že môžete prísť o zamestnanie, ale veru ani nepristavíte kúpeľňu alebo ...??

Predstavitelia vládnej strany poohýbali zákony aj morálku,a zabrali všetok verejný mediálny priestor natoľko nevídaným spôsobom, že dnes už ani nemá význam prelaďovať slovensky hovoriace televízne alebo rozhlasové kanály či triediť tlač, zdvíhať zrak pri šoférovaní mimo zorného poľa vozovky, pokúšať sa o akékoľvek autonómne  konanie či myslenie  bez požehnania vševedúcich.

A to všetko čerstvo poistené novelou trestného poriadku, ktorá bola dnes prijatá pod zámienkou umelo vyvolaného a živeného strachu z tlaku u nás neexistujúcej migračnej vlny a relatívne minimálnej hrozby terorizmu , a ktorá nás z hľadiska občianskych práv vracia hlboko do čias pred rokom 89.  

Takže milý volič tzv.pravicových strán, čo budeš teraz robiť, čo vyžadovať ? Budeme  sa aj naďalej prekárať v nepodstatných detailoch ? Budeme v tejto hraničnej situácií naďalej veriť v sociálne istoty a kuratelu štátu, ktorý vedú ľudia bez škrupulí, mnoho krát s kriminálnym pozadím ? Budeme sa ešte spoliehať na prieskumy verejnej mienky, ktoré fabrikujú agentúry finančne fedrované z kruhov blízkych vládnej garnitúre ? Budeme naďalej nekriticky konzumovať  bulvárny odpad, jednofarebné politologické úvahy a diskusie politikov vedené starostlivo vybratými redaktormi, ktorých jediným profesionálnym cieľom je dožiť sa v zdraví debaty nasledujúcej ? 

Alebo sa predsa len pozrieme na alternatívy, programy novších strán, na konkrétnych kandidujúcich ľudí a ich príbehy a činy, odosobníme sa od nánosu ideológií a žabomyších svárov a v záujme záchrany základných občianskych hodnôt tohto štátu, o ktorý sme sa tak dlho usilovali, prekonáme  odpor k nepopulárnym politikom ako takým a dáme dôveru a príležitosť novým a tým, ktorí doteraz aspoň nesklamali ? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?