Občania z Piešťan.

Autor: Daniel Hudec | 4.11.2014 o 0:00 | (upravené 11.11.2014 o 2:08) Karma článku: 3,09 | Prečítané:  216x

O piešťanskej nemocnici sa toho popísalo už veľa, nečudo, veď  je to najväčšia kompletne odhalená korupčná kauza ficovej družiny, ktorá navyše obnažila a ukázala aj spôsob a mieru do akej hĺbky a šírky zasahuje korupcia systém na Slovensku. 

Média sú bohužiaľ plné prázdnych slov a mien známych protagonistov parlamentu, vlády či rôznych riadiacich pracovníkov a funkcionárov, vylievajúcich na seba navzájom vedrá špiny,   variacich súčasne z kauzy predvolebný guláš zložený z ničoty a zloby zainteresovaných záujmových skupín. Mňa však zaujíma niečo celkom iné, niečo na naše pomery málo vídané a napriek tomu pre zachovanie reálne fungujúcej demokracie a slobodnej občianskej spoločnosti absolútne nevyhnutné. Volá sa to občianska statočnosť  alebo inak, pre mňa jasný hrdina dnešných dní a autorita, ktorá požíva môj neskonalý obdiv a dôveru.

Áno, v tom rinčaní plamenných prejavov, vyhrážok a zbraní, v tej honbe médií za senzáciami  a ziskom, úplne zanikli a zmizli mená osôb, ktoré už dávno pred prevalením škandálu svojim charakterným a nepoddajným postojom „spôsobili“ , že aj nevidomým, slepím či nebodaj zaangažovaným jednotlivcom sa vďaka zverejneniu a najmä popísaniu okolností dejúcich sa na pozadí tohto škandálu mohli otvoriť oči. Len vďaka nim dnes všetci môžeme o tom vôbec diskutovať či písať...

Jedná sa o dvoch členov správnej rady zvolených za zamestnancov nemocnice, čiže jediných, ktorí majú  skutočný mandát a dôveru zdola, lekára  A l a n a   S u ch á n k a  a zdravotnú sestru M a g d u   K o v a č i č o v ú .

MuDr. Suchánek v jedinom interview na Markíze dokázal viac, ako opozícia za tri roky odvolávania, interpelácií, zvolávania výborov či  podaní na ÚS dohromady. Postavil sa pred kamery, bez zakrývania tváre či modulácie hlasu, s plnou osobnou identitou popísal všetky formálne aj právne kroky a postupy, ktoré bezúspešne využil, a zostrelil jednou ranou hneď dve veľké ryby, ktorých mená tu ani nespomeniem z dôvodu nepošpinenia mena tohto odvážneho lekára.

Toto sú skutočné autority,  c e l e b r i t y národa, a nie ten plebs, čo nám tu denne servírujú všetky média v podobe bulvárnych hesiel k slaboduchým výplodom drvivej väčšiny korporátnych novinárov,  insitných seriálov, zábavných relácií či rovno vymývania mozgov na nemenovanej  spravodajskej oligarchovízií.  Včítane promovania vulgárneho tupca s právnickým titulom , ktorý funguje  podľa zásady - keď dávajú ber, keď bijú, rapuj..

Toto sú tí  ľudia, ktorí na Slovensku tak  chýbajú (a možno sú ich aj tisíce) a po ktorých zrejme aj voliči tak zúfalo volajú. Takýto by mali stáť na čele spoločnosti , odborníci,  ktorí by mali mať priestor pri zásadnej očiste zdravotníctva. Toto by bol aj môj tip na nového ministra zdravotníctva, že pán premiér, keby ste to s tým bojom proti korupcií kedy mysleli skutočne vážne.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?